قابل توجه کاربران محترم: آنچه در این سایت موجود است فقط جنبه آموزشی دارد و جای درمان را نمی گیرد!

بازگشت   تالار گفتمان مرکز آمبولانس نــاجــی - Naaji Ambulance Forum > زنان > مسایل مرتبط با قائدگی > جلو انداختن یا تاخیر قاعدگی

آدرس سايت هاي گروه پزشكي ناجي www.naajico.ir و www.parastari.ir و www.naaji.ir ميباشد
آخرين ارسالهاي انجمن
پاسخ

LinkBack ابزارهای تاپيك نحوه نمایش
قدیمی 28-09-2010, 02:36   #1 (permalink)
کاربر تازه وارد

سپاس ها: 0
سپاس شده 2 در 2 پست
شهرت:: 0
یلدا جدید
پیش فرض علت جلو افتادن پریود

باسلام من خانمی متاهل و 4 سال ازدواج کردم سابقه کم کاری تخمدان دارم یک سقط داشتم و در حال حاضر روزی 3 متفورمین و این ماه 12 عدد قرص کلومیفن هم مصرف کردم با توحه به اینکه کم کاری تخمدان دارم این ماه 4 روز زودتر پریود شدم علت چیست ؟ البیته اقذام به بارداری نیز کردم با تشکر
یلدا آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر روبرو از پست مفید یلدا سپاس کرده است .
Naji (29-09-2010)
قدیمی 29-09-2010, 12:47   #2 (permalink)
مدیر انجمنها

Dr.Andalibi آواتار ها

سپاس شده 12 در 8 پست
Dr.Andalibi جدید
پیش فرض پاسخ : علت جلو افتادن پریود

نقل قول:
پست اصلی توسط یلدا نمایش پست ها
باسلام من خانمی متاهل و 4 سال ازدواج کردم سابقه کم کاری تخمدان دارم یک سقط داشتم و در حال حاضر روزی 3 متفورمین و این ماه 12 عدد قرص کلومیفن هم مصرف کردم با توحه به اینکه کم کاری تخمدان دارم این ماه 4 روز زودتر پریود شدم علت چیست ؟ البیته اقذام به بارداری نیز کردم با تشکر

با سلام.متاسفانه اطلاعاتی که دادین برای قضاوت بسیار ناقصه.شرح مفصل وضعیت معاینه جسمی و روانیتون+ آزمایشات و سونوگرافی و.... مورد نیازه.در ضمن وقتی کارکرد تخمدانهای شما ایراد داره بدیهیه که نظم هم نداشته باشه و نکته مهمی نیست.فقط احتمال انجام تخمک گذاری و بارداری انشالله بیشتره.
Naji (29-09-2010)
قدیمی 29-09-2010, 01:16   #3 (permalink)
مدیر کل

Naji آواتار ها

حالت من :
سپاس ها: 1,745
سپاس شده 688 در 496 پست
Naji جدید
Naji به Yahoo ارسال پیام
chakeram خیلی مخلصیم

جناب آقای دکتر عندلیبی
از اینکه در ساعت نزدیک به 2 بامداد و علیرغم مشغله فراوانی که دارید پاسخ کاربر عزیز ما را فرمودین به سهم خودم از شما سپاسگزارم.
پیروز و سرفراز باشید

کاربرانی که ثبت نام کرده و وارد سایت شده اند میتوانند لینک ها را مشاهده کنند -- برای ثبت نام اینجا کلیک کنید --

کاربرانی که ثبت نام کرده و وارد سایت شده اند میتوانند لینک ها را مشاهده کنند -- برای ثبت نام اینجا کلیک کنید --

Naji آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر روبرو از پست مفید Naji سپاس کرده است .
Atena (05-12-2010)
قدیمی 04-12-2010, 02:23   #4 (permalink)
کاربر تازه وارد

سپاس شده 8 در 4 پست
PAEZAN جدید

با سلام.من اين ماه همش سينه هام درد داشت و حالت پري داشتم تا اينكه به جاي 17 ماه 10 پري شدم و اين اولين بار بوده كه اينطوري شدم و زودتر شدم هميشه ديرتر ميشدم اما سابقه زودتر رو نداشتم به نظرتون علتش چيه؟؟؟من 26 سالمه.3 ساله نازایی دارم و قراره میکرو انجام بدم اما هنوز دوره درمانم رو شروع نکردم.این ماه چون اینطوری شدم خواستم بدونم علتش چی میتونه باشه.در ضمن من تخمدونام هم ضعیف هم هستن.
PAEZAN آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از پست مفید PAEZAN سپاس کرده اند .
Atena (05-12-2010), Naji (04-12-2010)
قدیمی 05-12-2010, 03:32   #5 (permalink)
کاربر فعال

Atena آواتار ها

حالت من :
سپاس ها: 701
سپاس شده 1,058 در 836 پست
Atena جدید
parastar1 پاسخ : علت جلو افتادن پریود

نقل قول:
پست اصلی توسط paezan نمایش پست ها
با سلام.من اين ماه همش سينه هام درد داشت و حالت پري داشتم تا اينكه به جاي 17 ماه 10 پري شدم و اين اولين بار بوده كه اينطوري شدم و زودتر شدم هميشه ديرتر ميشدم اما سابقه زودتر رو نداشتم به نظرتون علتش چيه؟؟؟من 26 سالمه.3 ساله نازایی دارم و قراره میکرو انجام بدم اما هنوز دوره درمانم رو شروع نکردم.این ماه چون اینطوری شدم خواستم بدونم علتش چی میتونه باشه.در ضمن من تخمدونام هم ضعیف هم هستن.
دوست عزیز
باعرض پوزش از اینکه پاسخ سوال شما به تعویق افتاده چون همکاران پزشک ما در دسترس نبودن
ولی باید خدمت شما عرض کنم که اولین علت در تسریع زمان پریود میتونه تغییرات هورمونی باشه که به دلایل مختلف پیش می آید. و تا اونحایی که من میدونم نگران کننده هم نیست
معهدا پاسخ صحیح را موکول می کنیم به فردا تا پزشکان محترم بتونن نظر شما را تامین نمایند
موفق باشید

Atena آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-12-2010, 02:48   #6 (permalink)
کاربر فعال

Atena آواتار ها

حالت من :
Atena جدید

و این هم یک توضیح دیگه:.........

عادت ماهیانه خانم ها هر 28 روز یک بار تکرار می‌شود، اما گاهی پیش می‌آید که شما دو ماه یک بار پریود می شوید و گاهی هر 26 روز ، 35 یا 42 روز یک ‌بار. قاعدگی طبیعی باید به فاصله 25 تا 35 روز رخ ‌دهد؛ یعنی از شروع اولین خون‌ریزی تا خون‌ریزی بعدی باید 25 تا 35 روز طول بکشد. بسیاری از خانم ها که قاعدگی شان در یک روز در هر ماه اتفاق نمی‌افتد (مثلا تاریخ بیست و پنجم هر ماه)، فکر می‌کنند قاعدگی‌شان طبیعی نیست. ولی این افراد نباید نگران شوند؛ زیرا لازم نیست قاعدگی دقیقا در همان روز ایجاد شود. تغییر دو سه روزه در قاعدگی، مشکل خاصی نیست. اما اگر فاصله بین دو پریود، به کمتر از 25 روز یا بیشتر از 35 روز برسد، باید با پزشک مشورت کرد.
عادت ماهیانه به ویژه در دوران نوجوانی و سال اول بلوغ منظم نیست، چون سیستم هورمونی بدن هنوز کار خود را به خوبی آغاز نکرده است. این امر ممکن است دو سال یا حتی بیشتر هم ادامه یابد. حدود 45 تا 50 سالگی نیز که اکثر خانم ها به سن یائسگی نزدیک می‌شوند، دستگاه هورمونی تقریبا خسته و عادات ماهیانه نامنظم می‌شوند. این حالت تا زمان یائسگی ادامه خواهد داشت!
حتی اگر از موضوع سن هم بگذریم، باز هم نامنظم بودن عادت ماهیانه امر بسیار مهمی نیست. اما اگر عادات ماهیانه شما مدت‌ طولانی نامنظم بود، توصیه می‌کنیم به متخصص زنان مراجعه کنید.
استرس، اضطراب و اتفاقات نگران‌کننده با تغییر روند تخمک‌گذاری و ایجاد اختلالاتی در ترشح پروژسترون می توانند سبب قاعدگی نامنظم شوند. مشکلات تیرویید، هیپوتالاموس یا هیپوفیز که در تولید هورمون‌های زنانه دخیل‌اند، هم می‌توانند سبب نامنظمی عادات شوند. حتی ممکن است تخمدان‌ها دچار مشکلی باشند و با وجود فرمانی که از مغز دریافت می‌کنند، هورمون کافی تولید نکنند! جالب است بدانید افزایش ترشح هورمون مردانه هم سبب نامنظمی دوره‌ها می‌شود. عفونت، تومور، فیبروم یا آندومتریوز هم می‌توانند از علل احتمالی باشند.
از دلایل دیگر بی‌نظمی یا قطع قاعدگی، اضافه وزن ، کاهش وزن ، اختلالات تغذیه‌ای و انجام ورزش‌های سنگین است.

کاربر روبرو از پست مفید Atena سپاس کرده است .
Naji (19-11-2013)
قدیمی 11-12-2010, 12:54   #7 (permalink)
کاربر تازه وارد

سپاس شده 8 در 4 پست
PAEZAN جدید

مرسی اتنا جون از اینکه جواب سوالم رو دادی گلم.یه دنیا ممنون.
Atena (12-12-2010), Naji (19-11-2013)
قدیمی 12-12-2010, 12:38   #8 (permalink)
کاربر فعال

Atena آواتار ها

حالت من :
Atena جدید

نقل قول:
پست اصلی توسط PAEZAN نمایش پست ها
مرسی اتنا جون از اینکه جواب سوالم رو دادی گلم.یه دنیا ممنون.
قربونت برم پاییزان عزیز
خوشحالم که تونستم نظر شما را تامین کنم
امیدوارم بازهم اینجا ببینیمتون
البته نه برای طرح سوال..بلکه برای گفتگوی دوستانه و اظهار نظر در خصوص مطالب ارسالی...
خوب و خوش باشی عزیزم

Naji (13-12-2010)
قدیمی 13-12-2010, 12:27   #9 (permalink)
کاربر تازه وارد

سپاس شده 8 در 4 پست
PAEZAN جدید

بازم سلام به اتنا جون.....عزیزم بگو چه موقع هایی بیشتر میای تا منم اگه تونستم بیام و تبادل اطلاعات داشته باشیم......منتظر پاسخت هستم...بای
Atena (13-12-2010), Naji (13-12-2010)
قدیمی 13-12-2010, 02:39   #10 (permalink)
کاربر فعال

Atena آواتار ها

حالت من :
Atena جدید
chakeram پاسخ : علت جلو افتادن پریود

نقل قول:
پست اصلی توسط PAEZAN نمایش پست ها
بازم سلام به اتنا جون.....عزیزم بگو چه موقع هایی بیشتر میای تا منم اگه تونستم بیام و تبادل اطلاعات داشته باشیم......منتظر پاسخت هستم...بای
سلام عريرم
من معمولا شبها تا 3 صبح انلاين هستم

Naji (13-12-2010)
پاسخ

کاربران در حال دیدن تاپيك: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای تاپيك
نحوه نمایش

شرايط ارسال
شما میتوانید تاپيك جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را دارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما امکان ویرایش پست های خود را دارید .

BB code is فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کدهای HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال

اکنون ساعت 03:44 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.

A VBIran Design

تمام حقوق اين فروم و كليه سايت هاي ناجي متعلق به گروه پزشكي و مركز آمبولانس ناجي ميباشد.
استفاده از مطالب با ذكر منبع مجاز است.مطالب اين فروم فقط جهت ارتقاء اطلاعات پزشكي كاربران درج گرديده و به هيچ وجه جايگزين درمانهاي مستقيم و ارتباط با پزشكان نمي باشد
تهران ، بزرگراه رسالت ، ضلع جنوب شرقی پل سیدخندان ، نرسیده به خیابان دبستان ، پلاک 1354 ، ساختمان ناجی 02188464000
تاریخ تاسیس انجمن : 20/8/1387